1. Domov
  2. Aktuálne
  3. Situácia v Izraeli

Situácia v Izraeli


Cestovné odporúčanie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na pretrvávajúcu mimoriadnu bezpečnostnú situáciu na celom území Izraela, ktorá vznikla v dôsledku útokov militantov hnutia Hamas z Gazy na Izrael. V tejto súvislosti odporúčame slovenským občanom necestovať do Izraela.


Súvisiace správy

23.11.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár 23. novembra 2023 telefonoval s ministrom zahraničných vecí Izraela Eli Cohenom. Témou rozhovoru bola aktuálna situácia na Blízkom východe vo svetle dohody o dočasnom prímerí v Pásme Gazy.

13.11.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár sa 13. novembra 2023 po prvýkrát od nástupu do funkcie zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

06.11.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár rokoval v pondelok, 6. novembra 2023 v Prahe, s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Janom Lipavským. Išlo o jeho prvú bilaterálnu zahraničnú cestu od nástupu do funkcie, ktorá tradične smerovala do Českej republiky.

25.10.2023

V súvislosti s aktuálne zhoršujúcou sa bezpečnostnou situáciou na Blízkom východe zapríčinenou eskaláciou izraelsko-palestínskeho vojenského konfliktu a jej možnými dopadmi na širší región neodporúčame uskutočňovať akékoľvek cesty do Iránu.

23.10.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 23. októbra 2023 zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu.

17.10.2023

2. stupeň – zvážiť nevyhnutnosť cestovania sa mení na 3. stupeň odporúčania (necestovať). Bezpečnostná situácia v Libanone je komplikovaná, premenlivá a regionálne rôznorodá. Ozbrojený konflikt v prihraničných oblastiach s Izraelom, komplikovaná sociálno-ekonomická situácia, nedostatočné financovanie štátneho sektora a prítomnosť extrémistických a teroristických skupín negatívne ovplyvňujú pobyt v krajine.

16.10.2023

Úroveň odvetných opatrení po teroristickom útoku Hamasu na Izrael výrazným spôsobom môže ovplyvniť eskaláciu konfliktu na Západnom brehu s priamymi dôsledkami pre Jordánsko. V Ammáne a ostatných mestách sa pravidelne konajú demonštrácie po piatkových modlitbách.

13.10.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský privítal 13. októbra 2023 na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave účastníčky a účastníkov repatriačného letu vládneho špeciálu Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR po návrate z Izraela.

10.10.2023

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa v utorok 10. októbra 2023 zúčastnil na mimoriadnom zasadnutí Rady Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci, ktoré sa konalo formou videokonferencie. Rokovanie šéfov diplomacií členských štátov Únie urgentne zvolal vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

10.10.2023

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov na pretrvávajúcu mimoriadnu bezpečnostnú situáciu na celom území Izraela, ktorá vznikla v dôsledku útokov militantov hnutia Hamas z Gazy na Izrael. V tejto súvislosti odporúčame slovenským občanom necestovať do Izraela.