Domov

Ministerstvo zahraničných vecí
a európskych záležitostí SR

Rezort diplomacie zastupuje záujmy Slovenska vo svete. Poskytuje ochranu a pomoc slovenským občanom v zahraničí a podporuje medzinárodnú obchodnú výmenu. Viac o poslaní ministerstva.

Aktuálne

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer ukončil v piatok 23. septembra návštevu New Yorku, kde sa zúčastnil na 77. Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN).

22.09.2022

Séria bilaterálnych stretnutí a rokovaní pokračovala aj tretí deň návštevy New Yorku, kde minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer pricestoval v delegácii prezidentky SR Zuzany Čaputovej pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov.

21.09.2022

Slovenská republika odsudzuje avizované kroky Ruskej federácie smerujúce k anexii ďalších častí územia Ukrajiny.

20.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Rastislav Káčer rokoval v pondelok 19. septembra so svojimi európskymi partnermi na neformálnom stretnutí, ktoré sa konalo pri príležitosti 77. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.

20.09.2022

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer sa v utorok 20. septembra v New Yorku stretol s ministrami zahraničných vecí východného krídla NATO, platformy známej ako Bukureštská deviatka (B9). Na zasadnutí sa zúčastnila aj námestníčka ministerstva zahraničných vecí USA Wendy R. Shermanová, z iniciatívy ktorej sa neformálne stretnutie uskutočnilo.

1 / 5

Priority slovenskej zahraničnej politiky


V centre pozornosti

Vyhlásenia a stanoviská, kontakty a užitočné odkazy. Odpovede na najčastejšie klamlivé tvrdenia o súčasnej situácii na Ukrajine. 
Predstavujeme magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR organizuje v zahraničí.
Ministerstvo vás pozýva do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.


Neprehliadnite

26.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Tlačová konferencia k VZ OSN
26.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Zasadnutie Hospodárskej a sociálnej rady SR
27.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Vystúpenie v pléne NR SR
27.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Exportné fórum, Šamorín
27.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Exportné fórum
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Rokovanie vlády SR
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Bilaterálne rokovanie s ministerkou zahraničných vecí Belgicka
28.
septembra
Minister Rastislav Káčer
Hlboká Online
28.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Prijatie - Tom Strachan, Deputy Chief Economist at Foreign, Commonwealth and Development Office, UK
28.
septembra
Štátna tajomníčka Ingrid Brocková
Oslavy 30. výročia založenia Diplomatickej akadémie - Inštitútu medzinárodných vzťahov Karola Rybárika



Očakávané udalosti 



Štáty sveta

Cestujem do ...

Často hľadané

Najnovšie upozornenia pred cestou



Dobrovoľná registrácia pred cestou do zahraničia

Plánujete cestu do zahraničia? Využite našu službu, prostredníctvom ktorej môžete dostávať aktuálne informácie o zvolenej krajine. V prípade vzniku krízovej situácie registrácia umožní lepšiu organizáciu pomoci slovenským občanom v zahraničí.






Back To Top