1. Domov
  2. Aktuálne

Aktuálne


Prehľad
Prehľad sekcie a upútavky na aktuálne informácie a podujatia
Všetky správy
Všetky tlačové správy a možnosť vyhľadávania a filtrovania podľa kategórií a krajín
Vyhlásenia a stanoviská
Vyhlásenia a stanoviská ministerstva k aktuálnamu dianiu vo svete a výročiam dôležitých udalostí v histórii.
Aktivity vedenia ministerstva
Pracovné programy politického vedenia ministerstva, prehľad zahraničných pracovných ciest, aktuálne správy
Ukrajina v centre pozornosti
Informácie a infografiky na stiahnutie, stanoviská a vyhlásenia k Ukrajine, príležitosti pre podnikateľov, kontakty a užitočné odkazy
Mýty a fakty
Už dlhšiu dobu je slovenský informačný priestor zaplavený dezinformáciami, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku. Od vypuknutia ruskej agresie voči Ukrajine sa tieto snahy stupňujú. Ministerstvo zbiera najčastejšie klamlivé tvrdenia a konfrontuje ich s faktami.
Informácie pre médiá
Kontakty na hovorcu ministerstva, komunikačný odbor, akreditácia zahraničných novinárov, fotogalérie, záznamy z tlačových konferencií
30 rokov Slovenska
V roku 2023 si pripomíname 30. výročie vzniku Slovenskej republiky a s tým spojené 30. výročie samostatnej slovenskej zahraničnej služby. Rezort diplomacie v rámci osláv 30. výročia samostatnosti Slovenska plánuje počas roka sériu podujatí a komunikačných kampaní pod značkou „Misia Slovensko“.
Upozornenia pred cestovaním
Najnovšie oznamy a upozornenia pred cestou do zahraničia zo slovenských veľvyslanectiev
HlbokáOnline
Pozývame Vás  do kuchyne slovenskej diplomacie - na Hlbokú ulicu - do sídla rezortu slovenskej diplomacie na verejné diskusie o zahraničnej politike a záujmoch Slovenska v Európe a vo svete.
Art.Ex
Magazín Art.Ex zameraný na prezentáciu slovenského umenia v zahraničí a kultúrnu diplomaciu. Art.Ex prináša správy o úspešných umeleckých projektoch, ktoré ministerstvo organizuje v zahraničí.