1. Domov
  2. Diplomacia
  3. Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc

Rozvojová spolupráca a humanitárna pomoc


10.04.2024 Kuba

Slovenská republika pomôže v náročnej humanitárnej situácii na Kube zabezpečiť pre deti približne 60 ton sušeného odstredeného mlieka. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár dnes (10. apríla 2024) prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kubánskej republiky Rafaela Paulina Pino Bécquera, ktorého informoval o tom, že SR už v pondelok odošle do Svetového potravinového programu Organizácie Spojených národov finančný príspevok vo výške 200-tisíc eur určený na nákup sušeného mlieka.

18.03.2024 Moldavsko

V Národnom parku Orhei sa 15. marca 2024 uskutočnil historicky 1. ročník Lesníckych dní v Moldavsku v rámci SlovakAid projektu „Transfer lesníckych poznatkov a zvyšovania povedomia o udržateľnom využívaní prírodných zdrojov“.

08.03.2024 Moldavsko

V moldavskom hlavnom meste v Kišiňove sa 6. marca 2024 uskutočnil záverečný workshop projektu SlovakAid „Znižovanie dopadov plastových odpadov na životné prostredie v pohraničných oblastiach v Moldavsku”. Projekt sa zameriaval na ochranu životného prostredia v Moldavskej republike prostredníctvom podpory manažmentu plastov, obalov z plastov a plastových odpadov, ako aj zmenšovania tvorby plastového odpadu.


Neprehliadnite

     
Pri príležitosti 20. výročia poskytovania oficiálnej rozvojovej pomoci sa v dňoch 8. – 10. novembra 2023  uskutoční podujatie SlovakAid Development Summit.
 
BACKGROUND COLOR:
#003078
FONT COLOR:
#FFFFFF
LINK COLOR:
#FFFFFF

Rozvojová spolupráca
Budovanie, základné princípy, priority, teritoriálne a sektorové zameranie a štruktúra rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky, nástroje dvojstrannej rozvojovej spolupráce, mnohostranná spolupráca, Agenda 2030, hlavní aktéri SlovakAid, kontakty.
Humanitárna pomoc
  Čo je humanitárna pomoc, ciele a základné dokumenty,
Rozvojová spolupráca EÚ
EÚ ako donor, hlavné výzvy rozvojovej spolupráce EÚ, Slovensko v Rade Európskej únie, Slovensko a Spoločné programovanie EÚ v oblasti rozvojovej spolupráce
Nadpis
Text