Back

Japonsko - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Japonsko - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

27.1.2022 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | COVID-19 | Japonsko

Aktualizované: 27/01/2022 (bez zmeny od 10/11/2021)

Dočasný zákaz vstupu platí od 3. apríla 2020 do odvolania. V niektorých prípadoch sú posudzované výnimky a udelenie víz.

 

Informácie o aktuálnych podmienkach vstupu do Japonska na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí Japonska

 

Prichádzajúci okrem preukázania sa negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín, sa podrobia testu po prílete do Japonska a majú následne povinnosť absolvovať domácu karanténu 14 dní.

 

V prípade, že majú platný vakcinačný certifikát je domáca karanténa skrátená na  3 dní. Japonské orgány akceptujú slovenské potvrdenie o zaočkovaní v listinnej podobe, za predpokladu, že slovenský občan bol zaočkovaný vakcínou od Pfizer, Moderna, alebo Astra-Zeneca a od poslednej dávky ubehlo viac ako 14 dní. 

 

Ministerstvo zdravotníctva Japonska žiada prichádzajúce osoby do Japonska sa pred príchodom zaregistrovať na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva.

 

Cestovanie v rámci krajiny

Bez obmedzení.

 

Podmienky tranzitu a odchodu

Tranzit na medzinárodných letiskách v Japonsku  je možný bez víza, ak pasažier neopustí tranzitný priestor (predpokladom je mať zakúpenú letenku do cieľovej destinácie z letiska v Japonsku, z ktorého transferuje a už odbavenú batožinu až do cieľovej destinácie). Nie je možný transfer medzi letiskami v rámci Japonska.

 

Opatrenia v krajine

Odporúčanie dodržiavať striktné hygienické pravidlá a spoločenský odstup (social distancing). Rúška na verejnosti nie sú povinné, iba odporúčané. Vyžadujú sa v bankách, obchodoch a pod.

 

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR