Back

Izrael - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Izrael - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

10.1.2022 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Koronavírus 2019-nCoV | Izrael

Aktualizované: 10/01/2022

Najnovšie zmeny

 • Aktualizované podmienky vstupu

 

Prehľad podmienok vstupu do Izraela a informácie o aktuálnych opatreniach v krajine:

Podmienky vstupu do krajiny

Od 9. januára 2022 Izrael povolil vstup plne zaočkovaným turistom.

 

Pravidlá vstupu pre cestujúcich do Izraela

 

Podmienkou je, že cudzí štátni príslušníci 14 dní pred vstupom do Izraela nenavštívili krajiny červenej kategórie. Slovensko je momentálne zaradené medzi krajiny oranžovej kategórie - v ohrození: Cestovanie do týchto krajín je povolené, ale Ministerstvo zdravotníctva Izraela do krajiny cestovať neodporúča z dôvodu vysokej miery infekcie.

 

Cestovné informácie podľa krajín (cestovateľský semafor)

 

Požiadavkou je očkovanie dvomi dávky vakcín schválených Svetovou zdravotníckou organizáciou (jednou dávkou v prípade vakcíny Johnson and Johnson). Od očkovania uplynulo minimálne 14 dní v deň príchodu do Izraela, ale nie viac ako 180 dní v deň plánovaného odchodu z Izraela. V prípade zaočkovaným posilňovacou dávkou (3 vakcína - booster) od očkovania musí uplynúť minimálne 14 dní v deň príchodu do Izraela.
 

Do Izraela môžu vstúpiť aj zotavení za predpokladu, že:

 • majú certifikát (potvrdenie) o zotavení, ktorý môže byť digitálne overený systémom  izraelského ministerstva zdravotníctva
 • doložia pozitívny výsledok PCR testu, od ktorého uplynulo minimálne 11 dní v deň príchodu do Izraela, ale nie viac ako 190 dní v deň odchodu z Izraela.
 • okrem uzdravenia sú aj zaočkovaní minimálne jednou dávkou vakcíny schválenej Svetovou zdravotníckou organizáciou.

 
Dokumenty požadované pri vstupe do Izraela:
1. Na letisku v krajine odletu

 • osvedčenie o očkovaní
 • dgitálny certifikát o prekonaní, ktorý môže byť digitálne overený Izraelským ministerstvom zdravotníctva

 
2. Pri hraničnej kontrole hraníc na letisku v Izraeli:

 • Negatívny výsledok PCR testu vykonanom do 72 hodín pred odletom do Izraela. Výnimky: Tí, ktorí sú mimo Izraela menej ako 72 hodín a zotavení, ktorí doložia pozitívny výsledok PCR testu ( bol vykonaný za posledné 3 mesiace ale nie menej ako 11 dní pred dátumom vstupu do Izraela).
 • Potvrdenie o vypísaní deklaračného formulára pre cestujúcich prichádzajúcich do Izraela (24 hodín pred cestou).

 
Ministerstvo cestovného ruchu Izraela spustilo novú webovú stránku na pomoc turistom a cestujúcim pri vstupe do Izraela v rámci všetkých súčasných opatrení a obmedzení

 

Opatrenia v krajine

 • Izraelská bezpečnostná agentúra aktivuje monitorovanie mobilných telefónov pozitívne testovaných osôb s cieľom sledovať a lokalizovať overené prípady nového kmeňa omikron a prerušiť reťazce infekcií.

 • zelený preukaz sa bude vyžadovať pri všetkých podujatiach s 50 a viac osobami, namiesto 100 a viac ľudí, ako tomu bolo doteraz.

 • povinnosť nosenia ochranného rúška v uzavretých priestoroch - týka sa to prevádzok a služieb, reštaurácií, škôl, hromadnej dopravy a pod.;

 • Každá osoba nad 12 rokov sa musí preukázať zeleným pasom (očkovacím certifikátom) pred vstupom do interiéru. Zelený pas môže byť nahradený negatívnym PCR testom (aj deti do 12 rokov).

 

Opatrenia platné na Západnom brehu

Lockdown na Západnom brehu je zrušený.

 

Aktuálne informácie o opatreniach proti šíreniu COVID-19

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Všetkým cestujúcim odporúčame pred letom kontaktovať leteckú spoločnosť ohľadom podmienok povolenia nástupu na let, ktoré sú v plnej kompetencii prepravnej spoločnosti a môžu sa líšiť od podmienok vstupu do SR.