Back

Izrael - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Izrael - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

20.5.2022 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | COVID-19 | Izrael

Aktualizované: 20/05/2022

Najnovšie zmeny

Od 20. mája 2022 sa ruší povinnosť vykonať PCR test na COVID-19 pred príchodom do Izraela. Zrušené je aj absolvovanie PCR testu na COVID-19 po prílete na letisku.

 

Podmienky vstupu do krajiny

Od 1. marca 2022 Izrael povolil vstup všetkým turistom bez ohľadu na ich očkovací status - teda aj nezaočkovaným cudzincom. Do Izraela môžu vstúpiť všetci cudzinci (deti rovnako ako dospelí) aj bez očkovania či potvrdenia o prekonaní COVID-19 (tzv. Recovery Certificate).

 

Pred odletom (na letisku v krajine odletu) a pri hraničnej kontrole na letisku v Izraeli je potrebné predložiť potvrdenie o vypísaní vstupného formulára pre cestujúcich prichádzajúcich do Izraela, ktorý je potrebné vyplniť najskôr 48 hodín pred odletom do Izraela.

 

Od 20. mája 2022 sa ruší povinnosť vykonať test na COVID-19 pred príchodom do Izraela. Zrušené je aj absolvovanie PCR testu na COVID-19 po prílete na letisk a karanténa

 

Opatrenia v krajine

  • Od 23. marca 2022 bola zrušená povinnosť nosiť ochranné rúško aj v uzavretých priestoroch. Vyžaduje sa len na miestach s vysokým potenciálom pre infikovanie sa (nemocnice, letisko, inštitúcie pre starších ľudí, lety a ľudia na ceste do izolácie).
  • Negatívny výsledok antigénového testu sa vyžaduje len od návštevníkov domovov dôchodcov. Vopred sa otestovať na COVID-19 sa tiež odporúčalo tým, ktorí prichádzajú do kontaktu so staršími a/alebo zraniteľnými osobami.

 

Opatrenia platné na Západnom brehu

Bez obmedzení

Aktuálne informácie o opatreniach proti šíreniu COVID-19

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

Všetkým cestujúcim odporúčame pred letom kontaktovať leteckú spoločnosť ohľadom podmienok povolenia nástupu na let, ktoré sú v plnej kompetencii prepravnej spoločnosti a môžu sa líšiť od podmienok vstupu do SR.