Back

Gruzínsko - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

Gruzínsko - podmienky vstupu a opatrenia proti šíreniu COVID-19

16.6.2022 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | COVID-19 | Gruzínsko

Aktualizované: 16/06/2022 

Podmienky vstupu do krajiny

Od 15. júna sú zrušené všetky vstupné obmedzenia v súvislosti s COVID-19. Vstup do Gruzínska je tak možný bez povinnosti preukazovať sa očkovacím certifikátom, negatívnym testom alebo potvrdením o prekonaní COVID-19.

Cestovanie v rámci krajiny

Bez obmedzení.
 

Opatrenia v krajine

V Gruzínsku je povinné nosenie ochranných rúšok vo verejnej doprave a zdravotníckych zariadeniach.

 

Ako postupovať v prípade podozrenia na COVID-19

Slovenským občanom v prípade podozrenia na COVID-19 odporúčame bezodkladne vyhľadať možnosť testovania a vyhýbať sa blízkemu kontaktu s ďalšími osobami do obdržania výsledku testu. V prípade pozitívneho výsledku testu na COVID-19, je následne potrebné kontaktovať tiesňové telefónne číslo 112, na ktorom vám bude poskytnutá konzultácia s lekárom a následné usmernenie ako postupovať.

 

Viac informácií o aktuálnej COVID-19 situácií v krajine nájdete na webovej stránke Prevencia šírenia COVID-19 v Gruzínsku. Informácie sú v anglickom jazyku.

 

Podmienky návratu do SR

Informácie o postupe pri návrate do SR

 

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Gruzínsku : +995 577335133 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 2 5978 5978. Zároveň odporúčame slovenským občanom, aby v prípade cestovania do zahraničia využili službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.